Skup samochodów

+48 510 499 247

www.rozbitekupie.pl

 

rozbitekupie@gmail.com

Kupujemy tani, używany samochód –czyli jaki?

Zakup nowego samochodu z salonu pozostaje marzeniem niejednego polskiego kierowcy. W rzeczywistości, nie wliczając firm z naszych rodzimych salonów kupujemy rok w rok stosunkowo mało fabrycznie nowych pojazdów. Nie oznacza to jednak, że Polacy nie kupują aut wcale. Spory odsetek kupujących poszukuje nie tyle używanego, co taniego samochodu. Co to tak właściwie oznacza: tani samochód? Po odpowiedzi zapraszamy poniżej.
skup samochodów używanych Śląsk, skup pojazdów rozbitych Śląsk
Używany, tani samochód to nie tylko cena!
O cenie danego pojazdu decyduje bardzo wiele czynników. Marka, rocznik, przebieg, wyposażenie czy dostępność na danym rynku. W każdym razie poszukując niedrogiego, używanego samochodu musimy mieć na uwadze, żeby nie był on tani tylko w momencie zakupu! Co nam po stosunkowo niedrogim pojeździe, który pali jak smok lub gdy przyjdzie nam wjechać nim na warsztat, to u mechanika zostawimy wszystkie oszczędności…? Tani samochód, to nie tylko atrakcyjna cena lecz również wiele innych aspektów jego bieżącego utrzymania.
skup aut powypadkowych Śląsk, skup aut używanych Śląsk
Tanie auto = niedroga eksploatacja i naprawy
Rozglądając się za używanym samochodem, który naszą kieszeń porwie nie tylko w momencie zakupu powinniśmy z góry przyjrzeć się jego wszystkim, potencjalnie kosztownym aspektom utrzymania. Jest ich kilka, a najważniejsze z nich, na które powinniśmy zwrócić uwagę to:
● Typ paliwa.
Nie od dziś wiadomo, że najdroższe w codziennym użytkowaniu są używane samochody na benzynę. Trochę mniej na stacji zapłacimy tankując diesel`a jednak najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest instalacja LPG. Dlatego wybierając konkretny model używanego pojazdu powinniśmy zwróć szczególną uwagę na to, czy można go przerobić na gaz lub rozglądać się za używanymi samochodami z już zainstalowaną instalacją LPG.
● Spalanie.
O ile dobór odpowiedniego (ekonomicznego) typu paliwa jest ważny, o tyle ważne jest również spalanie. Zastanów się czy Twój przyszył, używany pojazd będzie częściej używany w mieście, czy w przysłowiowej trasie. Niektóre modele używanych samochodów na gaz potrafią spalić tyle paliwa, że nie mniej opłacalne jest tankowanie benzyny. W tym momencie warto poświęcić trochę czasu i przeliczyć ile dany model zużywa danego paliwa na 100 przejechanych kilometrów. W kwestii spalania ważna jest jeszcze jedna rzecz, a mianowicie to, jak często będziemy dany używany samochód eksploatować. Jeśli pojazdu będziemy używać raczej rzadko i nie będą to wielkie dystanse, to może nie warto przerabiać go na gaz…?
● Części zamienne.
Prawda jest taka, że im bardziej popularny model samochodu, tym łatwiej (i przy okazji taniej) można znaleźć do niego części zamienne. Używane auta mają to do siebie, że prędzej czy później czeka Nas z nimi wizyta w warsztacie. Wybierając modele powszechnie dostępne na rynku zapewniamy sobie komfort dostępności i niskiej ceny części zamiennych.
Awaryjność i koszty napraw.
Istnieje wiele corocznie aktualizowanych rankingów w których możemy czarno na białym sprawdzić jak nasz upatrzony model używanego samochodu wypada pod względem awaryjności. Niektóre modele, z niektórych roczników, z niektórymi silnikami psują się znacznie częściej niż inne… Dane te warto wziąć sobie do serca jeszcze przed zakupem… Przy okazji prędzej, czy później przy okazji różnego rodzaju napraw warto się także zorientować ile będą kosztowały nas najszybciej psujące się części i koszty robocizny związane z ich wymianą.
● OC
Na samym przeglądzie naszego używanego pojazdu wiele nie zaoszczędzimy. Stawki te ustalane są z góry i nie ma zbytnio co negocjować. Dodatkowo zapłacimy tutaj za instalację LPG oraz ewentualnie zamontowany hak holowniczy. Inną sprawą jest natomiast obowiązkowe ubezpieczenie OC, na którego wysokość w zależności od danej firmy ubezpieczeniowej składa się szereg różnych czynników. Generalnie najwięcej za OC zapłacimy za używane samochody z wielką pojemnością silnika lub/i auta stare (gdyż częściej doznają one usterek niż pojazdy stosunkowo młode). Cena OC zależy również od marki i modelu pojazdu, gdzie drożej zapłacimy za auta sportowe (w ocenie ubezpieczyciela bardziej niebezpiecznych)  niż za pojazdy stricte rodzinne.
tanie holowanie 24H Śląsk, autopomoc 24H Śląsk
Słowem podsumowania
Szukając taniego, używanego samochodu nie powinniśmy się kierować tylko i wyłącznie ceną jego zakupu. Owszem, jest ona ważna jednak nie zawsze oddaje pełne spektrum kosztów jakie poniesiemy w jego dalszym użytkowaniu. Zwrócicie uwagę na wszystkie powyższe, po zakupowe aspekty, a dobór naprawdę taniego, używanego pojazdu z pewnością stanie się prostszy.

-rozbitekupie.pl

17 września 2017

Created with Webwave CMS

Copyright 2015 Motor Auto Service